اپلیکیشن OpenSignal ، آنالیزگر پوشش و شبکه

مقدمه

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که در محل زندگی خود یا محیط کار شما کدام یک از سه اپراتور تلفن همراه کیفیت بالاتری دارد؟!

OpenSignal یک اپلیکیشن کاربردی است که این امکان را در اختیار شما قرار داده و اطلاعات دقیقی از BTS های اطراف شما می دهد. در ادامه با دیجی آنباکس همره باشید …

معرفی

این اپلیکیشن از بخش های زیادی تشکیل شده است. در صفحه اصلی برنامه امکان مشاهده میزان آنتن دهی اپراتور و نوع شبکه آن وجود دارد.

اپلیکیشن opensignal امکانات زیادی را به کاربر می دهد که می تواند راه گشای مشکلات عدم پوشش ۴G و ۳G ، عدم آنتن شبکه و … باشد.

این اپلیکیشن به شما امکان می دهد آنتن های مخابراتی اپراتور خود را روی نقشه ببینید ، نزدیکترین آنتن را به شما نشان می دهد و از اینکه تلفن همراه شما به کدام انتن متصل است شما را آگاه می سازد .

می توانید پوشش شبکه و نقاط کور را بر اساس نوع پوشش از جمله ۴G و ۳G روی نقشه در این اپلیکیشن مشاهده کنید .

از دیگر امکانات اینکه می توانید پوشش اپراتور های مختلف را با هم مقایسه کنید که راه گشای شما برای انتخاب بهترین اپراتور است .

علاوه بر نمایش وضعیت پوشش شبکه همراه، امکان مشاهده پوشش وای فای نیز وجود دارد. این اپلیکیشن می تواند مودم های وای فای موجود در اطراف شما را روی نقشه نمایش دهد.

یکی از ویژگی های جذاب موجود در این اپلیکیشن، امکان نمایش وای فای های عمومی و بدون رمز می باشد.

جالب است بدانید خدمات این اپلیکیشن به نمایش دکل های BTS و یا مودم های وای فای محدود نمی شود.

اگر می خواهید از سرعت اینترنت خود اگاه شوید کافی است یک تست سرعت در این اپلیکیشن بگیرید و از میزان سرعت اینترنت خود آگاهی پیدا کنید. همچنین امکان اشتراک نتایج تست سرعت نیز وجود دارد.

از دیگر امکانات این ابزار کاربردی می توان به مشاهده میزان و زمان مصرف اینترنت و همین طور مشاهده اطلاعات تماس ها و پیامک های ارسال و دریافت شده در طول ساعت، روز و ماه گذشته اشاره کرد.

همچنین امکان نمایش پوشش آنتن دهی کلیه اپراتورهای فعال در سطح کشور به تفکیک نوع شبکه بر روی نقشه وجود دارد. نمایش پوشش به صورت نقاط رنگی ویژگی جذابی به نظر می رسد! هرچه رنگ نقطه ها به قرمز نزدیکتر باشد، پوشش شبک بهتر است و هرچه کم رنگ تر بشود، آنتن دهی نیز ضعیف تر خواهد بود.

نسخه وب Open Signal

با مراجعه به وبسایت اوپن سیگنال (Open Signal) می توانید از برخی از خدمات اپلیکیشن به صورت آنلاین و تحت وب استفاده کنید. کافیست به آدرس OpenSignal.com مراجعه و پوشش شبکه خود را بررسی کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که امکانات وبسایت محدود می باشد و برای استفاده از تمامی امکانات معرفی شده باید اپلیکیشن اندروید یا IOS اوپن سیگنال را بر روی گوشی خود نصب کنید.

ویژگی های این اپلیکیشن

  • امکانات کاربردی
  • محیط کاربری مناسب و ساده
  • رایگان بودن تمامی امکانات
  • امکان نمایش پوشش وای فای
  • امکان نمایش وای فای عمومی

سرور اصلی دیجی آنباکس در دسترس نیست! شما با موفقیت به سرور بکاپ دیجی آنباکس (امکانات محدود) متصل شدید.