شکایت اسپاتیفای و Deezer از رفتارهای نامنصفانه و غیررقابتی اپل

گروهی از کمپانی های اروپایی حوزه تکنولوژی اخیراً از رگولاتوری های این قاره خواسته اند که به رفتارهای غیر رقابتی کمپانی هایی نظیر اپل و آمازون پایان دهند. بنابر گزارش فایننشال تایمز، دنیل اک، یکی از موسسین اسپاتیفای و نیز هانس-هولگار آلبرشت، مدیرعامل Deezer از رگولاتوری های بروکسل خواسته اند تا قوانینی پیشگیرانه برای پلتفرم هایی که از برتری خود سو استفاده می کنند تنظیم نمایند.

شکایت اسپاتیفای و Deezer از اپل

اسپاتیفای و Deezer به آن خاطر ناراضی هستند که اپل سهمی ۳۰ درصدی از هزینه اشتراک این سرویس های پخش موسیقی را هنگام ثبت نام کاربران از طریق اپ استور برای خود بر می دارد؛ حتی با این وجود که سرویس پخش موسیقی رقابتی مخصوص به خود را نیز راه اندازی کرده است. کمیسیون اروپایی از همین حالا مشغول تنظیم قوانینی است که خط مشی تازه ای برای تعامل کمپانی های تکنولوژی بزرگ با توسعه دهندگان و بازرگانانی که به پلتفرم های آنها متکی هستند ترسیم می کند.

در ماه ژوئن، رگولاتورهای اروپایی، گوگل را به پرداخت ۲٫۴ میلیارد یورو محکوم کردند که دلیل آن رفتارهای غیر رقابتی و ترویج نامنصفانه سرویس های خودش بود. برترین سرویس های پخش موسیقی اروپایی حالا امیدوار هستند که قانون گذاران بروکسل، رویکرد سختگیرانه مشابهی در برابر پلتفرم هایی که توسط کمپانی های آمریکایی دیگر کنترل می شوند در پیش بگیرد.

نامه سرگشوده ای که برای این کمیسیون فرستاده شده و توسط برخی بازی سازان اروپایی و ناشران دیجیتالی نیز به امضا رسیده، از قانون گذاران می خواهد تا پا را فراتر پیش نیازهای شفاف سازی صرف بگذارد تا اطمینان حاصل شود که چنین پلتفرم هایی به عنوان دروازه هایی به سوی اقتصاد دیجیتال عمل می کنند و نه دربانی که راه را به روی توسعه دهندگان می بندد.

سرور اصلی دیجی آنباکس در دسترس نیست! شما با موفقیت به سرور بکاپ دیجی آنباکس (امکانات محدود) متصل شدید.