مدیاتک از سنسور زیستی Sensio برای موبایل های هوشمند رونمایی کرد

بازار موبایل های هوشمند طی سال های اخیر به دستاوردهای مهمی رسیده و بسیاری از کمپانی ها، به دنبال یافتن حوزه بعدی تکنولوژی هستند که پتانسیل های مشابهی به این بازار دارد. بسیاری معتقدند گام بزرگ بعدی واقعیت مجازی یا دیوایس های پوشیدنی خواهد بود، اما تحقیقات نشان می دهد که گام بزرگ بعدی، در واقع پایشگرهای سلامتی هستند.

سنسور زیستی Sensio

موسسه آماری IDC انتظار دارد که تا سال ۲۰۲۱ میلادی، بالغ بر ۲۴۰٫۱ میلیون پوشیدنی پایشگر سلامتی و ورزش روانه بازار شود؛ بنابراین با دسته بندی بسیار بزرگی طرف هستیم. اما کمپانی مدیاتک می خواهد قابلیت های متمایزکننده پوشیدنی های سلامتی را به اسمارت فون شما بیاورد و به همین خاطر، از Sensio رونمایی کرده است.

Sensio یک بیوسنسور جدید از مدیاتک است. این بیوسنسور در اسمارت فون کاربران جای می گیرد و بعد از آن، با لمس سه نقطه از بدنه دستگاه می توان نتایجی دقیق دریافت کرد. برای این کار شخص باید پشت دستگاه را با یک انگشت لمس کند، انگشت دیگرش را روی بخش کناری و سمت راستی بگذارد و با انگشت دست دیگر، بخش پایینی دستگاه را لمس کند.

چرا استفاده از انگشتان هر دو دست ؟

دلیل استفاده از انگشتان هر دو دست آن است که سنسور بتواند نوعی لوپ به وجود آورد، سریع تر به قلب برسد و ضربان آن را اندازه گیری کند. سنسیو می تواند در سه حوزه کارآمد باشد :

  1. پایش ضربان قلب
  2. پایش تغییرات ضربان قلب
  3. علائم فشار خون

و تشخیص وضعیت هر سه این ها، در کمتر از ۶۰ ثانیه انجام می شود که بسیار تحسین برانگیز است. ضمناً مدیاتک اپلیکیشنی مخصوص برای جمع آوری تمام این اطلاعات و ارائه آنها به کاربران دارد.

چیپ این سنسور که MT 6381 نامیده می شود بسیار کوچک است و از کوچکترین الکترونودهای نوار قلب فعلی بهره می برد. بنابراین سنسور زیستی مدیاتک قرار نیست فضای چندانی در اسمارت فون کاربران اشغال کند و از طرف دیگر، باعث افزایش حرارت و مصرف سریع باتری نیز نمی شود.

مدیاتک در حال حاضر مشغول آزمایش چیپ MT 6381 سنسیو است و عرضه آن را اوایل ۲۰۱۸ آغاز می کند. اگرچه مدیاتک صحبتی درباره شرکای احتمالی خود به میان نیاورده، اما احتمالاً طی نیمه نخست ۲۰۱۸ شاهد نخستین موبایل های مجهز به سنسیو خواهیم بود.

سرور اصلی دیجی آنباکس در دسترس نیست! شما با موفقیت به سرور بکاپ دیجی آنباکس (امکانات محدود) متصل شدید.