گلکسی اس ۹ سامسونگ بلند قامت‌ تر از نسل کنونی نمی شود

اطلاعات فاش شده توسط کارمندان داخلی سامسونگ حاکی از آن است که سری گلکسی اس۹ قرار نیست نمایشگری با نسبت ۲۱:۹ داشته باشد. به گفته بلاگ نویسان آلمانی، از آنجایی که پرچمدار بعدی سامسونگ قرار است قاب‌های کوچکتری از سری اس۸ داشته و از نسبت نمایشگر به بدنه بیشتر از ۹۰ درصد برخوردار باشد، کشیده‌تر شدن پنل‌های گلکسی اس۹ و اس۹ پلاس در برنامه‌های آتی این برند کره‌ای جای نخواهد داشت. پیشتر ابعاد مشاهده شده‌‌ در عکسی لو رفته از این مدل‌ها ، ادعای مطرح شده را تصدیق کرده است.

پنل‌های نمایشگر بی‌نهایت پرچمدار بعدی سامسونگ قرار است نسبت ابعاد و رزولوشنی مشابه با پیشنیان QHD+ خود داشته باشند. اگرچه ممکن است بیشینه روشنایی و فناوری تکثیر رنگ ‌آنها افزایش یافته و به ماژول‌هایی مجهز شوند که صرف انرژی را کاهش دهند. ماژول‌هایی که قرار بود درون پرچمداران فعلی این برند کره‌ای تعبیه شوند.

هیچکدام از شایعات قبلی که ادعا می‌کرد این مدلِ در دست تولید، قرار است نمایشگر ۲۱:۹ داشته باشد نه تنها از منابعی معتبری مطرح نشده بود بلکه با بیانیه‌ها و استراتژیِ بلند‌مدت این شرکت نیز همخوانی نداشت. سامسونگ بارها اعلام کرده بود که نسبت ابعادی ۱۸.۵ به ۹، نسبتی ماندگار در محصولات این برند خواهد بود.

حتما بخوانید : سایگا؛ محافظ هوشمند گجت‌های اندرویدی

طراحی مبتنی بر نمایشگر‌ بی‌نهایت و بدون قاب پرچمدار فعلی این برند کره‌ای، قرار است به محصولات میان‌رده این شرکت سرایت کرده و حتی به شدت شایعه شده است که سری گلکسی A از این طراحی بهره خواهد برد.

بحث تخمین نمایشگر‌هایی با نسبت ۲۱:۹ به عنوان آینده‌ی صنعت تلفن‌همراه هنوز مبحث داغی است. هرچند هنوز قابلیت استفاده‌ی این چنین نمایشگر‌های بزرگی، نگرانی کاربران را برانگیخته و هنوز کاربران نتوانسته‌اند با نمایشگرهای ۱۸.۵:۹ کنار بیایند چراکه افرادی عنوان می‌کنند که به ندرت می‌توانند با یک دست از پرچمداران فعلی سامسونگ یعنی گلکسی اس۸ و اس۸ پلاس استفاده کنند.

سامسونگ با طراحی حالتی ویژه به نام حالت «تک دست» قصد داشت مشکلات این دسته از کاربران را حل کند اما منتقدان اصرار دارند چنین راهکاری، کلاً هدف خرید دستگاه‌هایی با نمایشگر بزرگ را زیر سوال می‌برد.

سری گلکسی اس۹ قرار است اواسط اسفندماه امسال همزمان با برگزاری نمایشگاه MWC 2018 عرضه شود و به گفته سامسونگ بعید است که در نمایشگاه CES حضور داشته باشد.

سرور اصلی دیجی آنباکس در دسترس نیست! شما با موفقیت به سرور بکاپ دیجی آنباکس (امکانات محدود) متصل شدید.