احتمال استفاده از سنسور‌های اثر انگشت یکپارچه در گوشی های سامسونگ

مقدمه

به تازگی سامسونگ پتنت جدیدی را منتشر کرده که نشان می‌دهد در ترکیب حسگرهای شناسایی اثر انگشت و صفحات نمایش به موفقیت‌هایی دست پیدا کرده است.

سنسور‌های اثر انگشت یکپارچه

این روزها کمپانی‌های مختلف برای فراهم کردن یک سیستم امنیتی قابل اعتماد برای محصولات خود راهکارهای متفاوتی را ارائه می‌دهند. پس از حسگرهای شناسایی اثر انگشت و عنبیه چشم، این روزها نوبت به سیستم‌های تشخیص چهره رسیده است. اما سامسونگ و بسیاری از کمپانی‌های فعال در حوزه تولید و عرضه گوشی‌های هوشمند مدتی است که مشغول کار بر روی فناوری جدیدی هستند که اجازه یکپارچه سازی سنسورهای اثر انگشت با صفحات نمایش را می‌دهد.

پتنت جدیدی که اخیراً از سوی سامسونگ به ثبت رسیده است نشانگر این است که پس از ماه‌ها تلاش این کمپانی بالاخره در ترکیب این اجزای سخت افزاری به موفقیت رسیده است. اگرچه هنوز جزییات زیادی از ایده این کمپانی برای قرار دادن حسگرهای اثر انگشت در صفحات نمایش در دسترس قرار نگرفته است اما تصاویر منتشر شده از این فایل، نشان می‌دهد که این حسگرهای سامسونگ حساس به فشار هستند و زمان شناسایی و پاسخگویی آن‌ها تا حدودی به این عامل وابسته است.

جمع بندی

پیش از این نیز گزارش‌هایی منتشر شده بود که سامسونگ توانسته است نمونه‌های اولیه از این سنسورهای یکپارچه را تولید کند اما در بخش دیگری از این گزارش‌ها عنوان شده بود این فناوری قرار نیست در هنگام عرضه گوشی‌های گلکسی اس ۹ به مرحله تولید انبوه برسد و به احتمال فراوان برای اولین بار حضور آن‌ها را در گوشی‌های گلکسی نوت ۹ خواهیم دید. به این ترتیب ممکن است سامسونگ در گوشی‌های گلکسی اس ۹ خود همچنان از حسگرهای شناسایی عنبیه چشم استفاده کند و یا با توسعه یک سیستم تشخیص چهره جدید راهکار امنیتی تازه‌ای را به محصولات خود بیاورد. اگرچه در طی سال‌های اخیر ثبت فایل‌های پتنت هیچگاه امکان وارد شدن فناوری‌های جدید به مرحله تولید انبوه را تایید نکرده است اما بازهم می‌توان با توجه به آن‌ها به بسیاری از دیدگاه‌ها و فعالیت‌های اخیر کمپانی مختلف آشنایی پیدا کرد.

سرور اصلی دیجی آنباکس در دسترس نیست! شما با موفقیت به سرور بکاپ دیجی آنباکس (امکانات محدود) متصل شدید.