فریب فیس آیدی iPhone X توسط ماسک‌ های مخصوص + فیلم

محققان موفق شده‌اند با تولید ماسکی مخصوص، سیستم تشخیص چهره iPhone X را فریب دهند. در این بررسی، از تکنولوژی پرینت سه بعدی برای شبیه‌سازی چهره‌ای مشابه با چهره کاربر و دور زدن فیس آیدی استفاده شده است.

همزمان با رونمایی از فیس آیدی به عنوان سیستم جدید تشخیص چهره آیفون ۱۰ اپل، مسئولان کوپرتینو مدعی شدند حتی ماسک‌هایی مشابه با آنچه در فیلم‌های هالیوودی استفاده می‌شود هم توان فریب این ابزار امنیتی را ندارند. شاید فیس آیدی از امنیت سطح بالایی برخوردار باشد اما محققان Bkav ثابت کرده‌اند ادعای یادشده مسئولان اپل، چندان هم صحیح نیست. این محققان مدعی شده‌اند با استفاده از ماسک مخصوصی، موفق به فریب فیس آیدی اپل شده‌اند. این محققان به جای تمرکز روی تولید ماسکی واقع‌گرایانه، محصولی را با تمرکز روی فریب تکنولوژی الگوبرداری عمیق، طراحی کرده‌اند. این ماسک، از سیستم پرینت سه بعدی برای فریب فیس آیدی استفاده می‌کند. این در حالی است که برخی مولفه‌ها نظیر چشم‌ها، تصاویر ساده دو بعدی هستند.

آن‌طور که از دموی این محصول مشخص است فیس آیدی در همان مرتبه اول فریب می‌خورد. با وجود این، مشخص نیست چه تعداد آزمون و خطا پیش از این توسط محققان Bkav انجام شده است. مسئولان این شرکت در توضیحات خود مدعی شده‌اند تمرکز روی تولید این ماسک را از پنجم نوامبر آغاز کرده‌اند. با این تفاسیر، می‌توان مدعی شد چیزی حدود یک هفته برای توسعه چنین ماسکی نیاز بوده است. با وجود این، Bkav مدعی شده این راهکار یا استفاده از روش‌های مشابه، نمی‌تواند تهدیدی برای افراد عادی به حساب بیاید و تنها افراد سرشناس نظیر بازیگران و سیاستمداران باید دقت بیشتری در استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی و راهکارهای امنیتی آن‌ها داشته باشند.

با تمام این تفاسیر، نتایج تحقیقاتی اینچنینی نشان از آن دارد که راهکارهای امنیتی جدید برای ایمن‌سازی دستگاه‌های الکترونیکی، به‌طور صد درصد ایمن نبوده و بیشتر از آنکه راهکاری کاملاً امن را به همراه داشته باشند روی ساده‌تر شدن استفاده کاربران از دستگاه‌های تولیدی، تمرکز دارند.

سرور اصلی دیجی آنباکس در دسترس نیست! شما با موفقیت به سرور بکاپ دیجی آنباکس (امکانات محدود) متصل شدید.