نقد و بررسی اپلیکیشن AccuWeather

مقدمه

از دوران کودکی خود به یاد می آورم که نسبت به هواشناسی علاقه زیادی داشتم، حتی اخبار هواشناسی با گزارش آقای اصغری را دنبال می کردم.

به مرور تکنولوژی به حدی گسترش یافت که ابتدا از سایت ها هواشناسی را دنبال می کردم.

اما امروزه تلفن همراه یا همان دوست صمیمی ما با اپلیکیشنی قادر است آمار هواشناسی را در اختیار ما قرار دهد.

در ادامه همراه ما باشید تا با یکی از بهترین اپلیکیشن های هواشناسی آشنا شوید.

نگاهی به برنامه

هنگامی که برنامه را باز می کنید از شما دسترسی GPS می خواهد.سپس برای دریافت اطلاعات نیازمند اتصال به اینترنت هستید.

متاسفانه ما با ip ایران موفق به دریافت اطلاعات از accuweather نشدیم و مجبور به تغییر ip خود شدیم.

اگر تجربه ای نحوه استفاده از این برنامه دارید در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

پس از کمی تامل وضعیت فعلی آب و هوای منطقه شما نمایش داده خواهد شد.برای مثال برای ما آب و هوای بارانی پیش بینی شده بود و به ما اعلام می کرد که برای بارندگی آماده باشیم.

بررسی بخش های مختلف برنامه

دو حالت مختلف پیش بینی
  • ساعتی : در این حالت Accuweather برای شما به صورت ساعتی گزارش هواشناسی را برای شما نمایش می دهد.


همچنین علاوه بر وضعیت دما و آب و هوا اطلاعاتی نظیر جهت وزش باد، سرعت وزش باد، میزان رطوبت هوا، پوشش ابر و… را برای شما نمایش می دهد.

البته تصویر فوق مربوط به یک ساعت خاص (۱۴:۰۰) است.در حالت کلی برای هر ساعت نیز نمودار دما نمایش داده می شود.

  • روزانه : در این حالت برای شما پیش بینی آب و هوای چند روز آینده را برای شما نمایش می دهد.همچنین برای شما بر اساس دمای هوا یک نمودار رسم می کند.


در قسمت پایینی این نمودار پیش بینی کوتاهی از وضعیت آب و هوای چند روز آینده نیز نمایش داده می شود.اگر هرکدام را لمس کنید به صفحه ای منتقل خواهید شد که اطلاعاتی کامل از آب و هوای روز مورد نظر نمایش می دهد.

نقشه هواشناسی

در ادامه بخشی تحت عنوان Maps قرار گرفته است که برای شما یک نقشه کامل از جهان قرار داده شده است و شما با گزینه هایی که قادر خواهید بود انتخاب کنید اطلاعات خاصی را دریافت خواهید کرد.

برای مثال بنده نقشه پوشش ابرها را نیاز داشتم و برای من پوشش ابرها به نمایش در آمد.

تنظیمات

بخش تنظیمات اپلیکیشن نیز دارای بخش های فراوانی است که در ادامه به معرفی کوتاهی از آن ها خواهیم پرداخت.

  • واحدهای اندازه گیری: شما قادر خواهید بود واحد های اندازه گیری خود را تنظیم کنید.برای مثال برای نمایش دما می توانید تعیین کنید بر اساس C (سلسیوس) یا F (فارنهایت) نمایش داده شود. همچنین می توانید ترکیبی از حالات مختلف را انتخاب کنید.
  • تنظیمات تاریخ و ساعت
  • تنظیمات بخش اعلانات (ناتیفیکیشن): از بخش می توانید نحوه نمایش اطلاعات هوا شناسی در قسمت ناتیفیکشن تلفن همراهتان را تعیین کنید.
  • حالت شب: از این قسمت قادر هستید حالت تیره (Dark) یا روشن برای اپلیکیشن تعیین کنید یا اینکه اینکار را به خود اپلیکیشن بسپارید تا بر اساس ساعات شبانه روز منطقه شما(برای مثال ایران) حالت شب و روز را نمایش دهد.
  • پشتیبانی: از این قسمت قادر خواهید بود برای تیم پشتیبانی ایمیل ارسال کنید.بدیهی است که ایمیل شما باید به زبان انگلیسی باشد.

تمایز نسبت به رقبا

اپلیکیشن Accuweather در زمینه اطلاعات هواشناسی بسیار مشهور است.همچنین میزان درصد درست بودن پیشبینی این اپلیکیشن نسبت به بقیه رقبا بالاتر است.

برای مثال شرکت هواوی برای اپلیکیشن هواشناسی تلفن های همراه خود از API این مجموعه یعنی Accuweather استفاده می کند.

همچنین برنامه نویسان قادر خواهند بود از API این مجموعه استفاده کنند و از قابلیت هایش برای اپلیکیشن خود استفاده کنند.این امر از طریق وبسایت Accuweather قابل دسترسی خواهد بود.

جمع بندی

اگر به دنبال یک اپلیکیشن همه کاره هواشناسی هستید پیشنهاد ما به شما اپلیکیشن و سایت Accuweather است.این مجموعه با دریافت اطلاعات مکان شما قادر به نمایش وضعیت آب و هوای فعلی و آینده را داراست.

سرور اصلی دیجی آنباکس در دسترس نیست! شما با موفقیت به سرور بکاپ دیجی آنباکس (امکانات محدود) متصل شدید.