معرفی اپلیکیشن Discord

مقدمه

بازی های کامپیوتری همیشه گزینه های جذابی برای تفریح به شمار می روند، مخصوصا اگر بازی مورد نظر به صورت گروهی انجام پذیر باشد.

اگر بازی گروهی نیازمند وجود ارتباط بین اعضای یک تیم باشد آنگاه نیازمند یک نرم افزار برای ایجاد این ارتباط دارید.

پس ادامه این مقاله جذاب را از دست ندهید.

دیسکورد چیست؟

دیسکورد یک نوع شبکه اجتماعی محسوب می شود که امتیازات ویژه ای را برای گیمرها به ارمغان می آورد. از همین رو دیسکورد یک پلتفرم محبوب گیمرها محسوب می شود.

برای استفاده از دیسکورد نیازی نیست که یک گیمر حرفه ای باشید. اگر با دوستانتان یک بازی را به صورت گروهی دنبال می کنید، حتما به فکر نصب دیسکورد باشید.

دیسکورد برای تمامی سیستم عامل های مطرح دنیا در دسترس قرار دارد. برای دانلود نسخه مناسب دستگاه خود به جعبه دانلود همین پست مراجعه کنید.

بررسی نسخه اندروید

از اینکه ما نسخه اندروید را برایتان معرفی می کنیم نگران نباشید چونکه ویژگی هایی که در ادامه ذکر می شود در تمامی سیستم عامل ها یکی بوده و تنها در چند مورد باهم تفاوت جزیی دارند.

هنگامی که وارد برنامه می شوید با صفحه ای که عنوان Friends بالای آن نوشته شده روبرو می شوید. همانطور که اشاره کردم دیسکورد یک شبکه اجتماعی است و طبیعتا باید اولین چیزی که مشاهده می کنید لیست دوستانتان باشد. این لیست به ۶ دسته بندی تقسیم شده است. این دسته بندی ها بر اساس وضعیت دوستان شما در دیسکورد است.

گزینه های دیگری که در بالای این صفحه قابل مشاهده هستند گزینه افزودن دوست و گزینه افزودن دوستانتان به یک گروه است.

برای اینکه برای یک کاربر درخواست بفرستید نیازمند شناسه او هستید. شناسه دیسکورد همانند “digiunbox#1234@” است.

منوی کشویی

در سمت بالا و چپ دستگاه یک منو قرار گرفته است. مهمترین بخش این منو ایجاد گزینه ایجاد یک سرور است. سرور در دیسکورد همانند یک گروه عمل می کند که شما قادر هستید با ایجاد لینک اختصاصی دوستانتان را عضو آن کنید. همچنین برای ارتباط متنی یا صوتی نیازمند یک سرور هستید. به راحتی و زدن گزینه + می توانید یک سرور بسازید یا عضو یک سرور شوید.

در پایین این منوی کشویی با لمس روی شناسه خود منوی اعلام وضعیت برای شما باز می شود. از طریق این منو می توانید وضعیت خود را به اطلاع دوستانتان برسانید. با چهار رنگ سبز، زرد، قرمز، خاکستری می توانید وضعیت خود را تعیین کنید.

تنظیمات

تنظیمات دیسکورد از بقیه بخش هایش شلوغ تر و کامل تر است. خود این بخش به دو بخش تنظیمات کاربر، تنظیمات اپلیکیشن تقسیم شده است. در ادامه به بررسی بخش های مختلف تنظیمات می پردازیم.

تنظیمات حساب

از قسمت My Account شما می توانید برای خود تصویر انتخاب کنید، نام کاربری (شناسه)، ایمیل، پسورد خود را تغییر دهید و سرانجام حساب کاربری دیسکورد خود را غیرفعال یا حذف نمایید.

تنظیمات امنیتی

در قسمت Privacy & Safety گزینه ای با عنوان پیامرسانی امن در نظر گرفته شده است که سه گزینه دارد، اول ارسال هرگونه پیام از هر شخصی به شما، دوم تمامی پیام ها دریافت و تحلیل می شوند مگر اینکه از طرف یکی از دوستانتان ارسال شده باشد، در نهایت آخرین گزینه این قابلیت را غیرفعال می کند.

ویژگی که این قابلیت به همراه دارد تجزیه و تحلیل پیام های ارسالی است. در صورتی که یک پیام حاوی کلمات مستهجن و نامناسب باشد با تنظیمات بالا شما محدودیت هایی را اعمال می کنید.

گزینه Server Privacy Defaults دارای یک گزینه با مضمون “اجازه ارسال پیام به کسانی که عضو سرور شما هستند” است.

همچنین شما می توانید تعیین کنید که چه کسانی می توانند شما را بعنوان یک دوست اضافه کنند.

در نهایت دو گزینه آخر مربوط به جمع آوری اطلاعات از سوی دیسکورد است.

در پایینی ترین قسمت این صفحه دکمه Request Data قرار دارد. براساس قوانین اتحادیه اروپا تمامی اپلیکیشن هایی که اطلاعاتی را از شما جمع آوری می کنند، در صورت درخواست شما باید یک نسخه از آن ها را نیز برای شما ارسال کنند. از طریق این گزینه شما می توانید درخواست خود را ثبت کنید.

تنظیمات ارتباطی

از این بخش شما با ایجاد ارتباط بین دیسکورد و دیگر حساب هایی که مربوط به بازی می شود می توانید گزینه های بیشتر را در اختیار داشته باشید. برای مثال با ایجاد ارتباط بین حساب دیسکورد و حساب Steam گزینه های متفاوتی در اختیار شما قرار می گیرد.

تنظیمات صدا و تصویر

بخش تنظیمات صدا و تصویر شامل تعیین ورودی های دستگاه است. برای مثال اگر قصد اتصال یک میکروفون به گوشی هوشمند خود را دارد می توانید وضعیت ورودی و خروجی صدا را پس از اتصال میکروفون از این بخش تنظیم کنید.

همچنین بخش هایی مانند تنظیمات حساسیت صدا، غیرفعال کردن اکو، حذف نویز، تنظیم خودکار بلندی صدا در اختیار شما قرار دارد. در قسمت Output می توانید میزان صدای خروجی و دستگاه خروجی را تنظیم نمایید.

قسمت ویدیوی نسخه اندروید دارای تنظیمات خاصی نیست و تنها به تنظیم هماهنگ شدن تصویر با سخت افزار تلفن همراه شما محدود می شود.

تنظیمات اعلان ها

همانند هر اپلیکیشن پیامرسانی، دیسکورد از قاعده تنظییمات اعلان ها بی بهره نبوده و گزینه های مختلفی را برای تنظیمات اعلانات در حالات مختلف برای شما قرار داده است.

تنظیمات متن ها و تصاویر

تین بخش نیز تنظیماتی برای نمایش تصاویر، فیلم ها و… دارد. مهمترین گزینه ای که در این بخش قرار دارد گزینه Sync across clients است که با فعال کردن آن تمامی چت های شما بین نسخه های مختلف دیسکورد هماهنگ می شود.

دیگر تنظیمات

سه قسمت دیگر برای تنظیمات دیسکورد وجود دارند که که مربوط به تنظیمات ظاهری، رفتاری و زبان اپلیکیشن می شوند. به دلیل سادگی این بخش ها از ارائه توضیحات اضافه پرهیز می کنم.

جمع بندی

همانطور که در این مقاله خواندید، دیسکورد یک شبکه اجتماعی برای گیمرهاست و بیشتر امکانات و تنظیمات آن نیز بر همین پایه استوار است. البته شما می توانید بعنوان یک پیامرسان از آن استفاده کنید اما گزینه های بهتری برای این امر وجود دارند.

سرور اصلی دیجی آنباکس در دسترس نیست! شما با موفقیت به سرور بکاپ دیجی آنباکس (امکانات محدود) متصل شدید.