معرفی اپلیکیشن Unified Remote

مقدمه

با خیال راحت روی صندلی لم داده اید و مشغول تماشای فیلم مورد علاقه تان هستید، اما نیاز دارید بدون استفاده از کیبورد کمی صدای سیستم خود را افزایش دهید یا اینکه دوست دارید تلفن همراهتان را به یک تاچ بار هوشمند تبدیل کنید تا سیستم رومیزی شما هم کمی شبیه به لپ تاپ ها شود.

پس در ادامه همراه این مقاله باشید تا فقط با تلفن همراهتان و اپلیکیشن Unified Remote قادر به انجام این گونه کار ها باشید.

معرفی

اپلیکیشن Unified Remote یک کنترل همه جانبه برای شما به ارمغان می آورد، کافیست نسخه های مربوط به سیستم عامل های مورد استفاده تان را نصب کنید و از کنترل کردن سیستم خود توسط تلفن همراهتان لذت ببرید.

شما می توانید از قسمت دانلود باکس دو نسخه کلاینت و سرور را به راحتی دانلود کنید.

از آنجا که ما نسخه کلاینت مخصوص سیستم عامل اندروید را نصب کرده ایم پس در ادامه به توضیحات این نسخه میپردازیم.البته جای نگرانی وجود ندارد چونکه اساس کار این اپلیکیشن در سیستم عامل ios نیست به همین منوال است.

کنترل بی نهایت

به محض ورود به اپلیکیشن و مشاهده گزینه هایی که پیش رویتان قرار می گیرد متوجه این موضوع خواهید شد که Unified Remoteحرف های زیادی برای گفتن دارد.

کنترل ورودی های اصلی

اولین گزینه اپلیکیشن Basic Input است که شما را قادر به کنترل کردن ماوس و کیبورد می کند.هم اکنون بخش عظیمی از نمایشگر شما تبدیل به یک تاچ بار هوشمند شده است برای مثال با یک بار لمس فرایند کلیک چپ رخ می دهد و یا با کشیدن دو انگشت در جهت بالا و پایین عملیات اسکرول اتفاق می افتد.

همچنین در پایین صفحه با لمس آیکون کیبورد، کیبورد پیش فرض گوشی شما جلوی رویتان ظاهر خواهد شد و کافی است تایپ کنید.همچنین این اپلیکیشن کلید های اصلی یک کیبورد همچون CTRL و SHIFT و ALT و… را در قسمت فوقانی صفحه در اختیارتان قرار می دهد.

با لمس آیکون موزیک قادر به کنترل موزیک در حال پخش خواهید داشت.

مدیریت فایل

از طریق این گزینه به سادگی هرچه تمام تر به فایل های کامپیوتر خود دسترسی خواهید داشت.به راحتی می توانید از آن ها یک کپی تهیه کنید یا آن ها را حذف کنید.

البته اگر در حین استفاده از حالت مدیریت فایل نیازمند کنترل کردن ماوس یا کیبورد شدید از قسمت پایین صفحه می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید.

کنترل چندرسانه ای

اگر در حال مشاهده یک فیلم باشید و نیازمند کنترل کردن صدای اصلی سیستم باشید این گزینه برای شما کاربردی و مفید خواهد بود.از این قسمت می توانید صدا و همچنین فیلم یا موزیک در حال پخش را کنترل کنید.

کنترل پاور سیستم

این قسمت شامل گزینه هایی برای خاموش کردن یا راه اندازی دوباره سیستم شماست.همچنین گزینه های دیگری همچون قفل کردن سیستم، یا Hibernate نیز در دسترس هستند.

آینه

از قسمت Screen شما به یک تصویر کامل از سیستم عامل خود دسترسی خواهید داشت و به با داشتن یک تبلت بزرگ، صفحه نمایش دومی را هم خواهید داشت!

گزینه های اضافه

از گزینه + در گوشه سمت راست می توانید کنترل اختصاصی داشته باشید.برای مثال ممکن است کنترل چندرسانه ای در اپلیکیشنی همچون VLC پاسخگوی نیاز شما نباشد یا اصلا کار نکند، به سادگی از قسمت Media  می توانید کنترل اختصاصی این قسمت را به صفحه اصلی تنها با یک لمس اضافه کنید.

همچنین برای حذف کردن گزینه های اضافه از صفحه اصلی برنامه، کافی است روی آن ها لمس طولانی انجام دهید.

جمع بندی

کنترل کردن کامپیوتر رومیزی یا لپ تاپ با تلفن همراه در بسیاری از مواقع مفید و کاربردی و همچنین لذت بخش خواهد بود، همانطور که خواندید Unified Remote یک کنترل همه جانبه برای شما به ارمغان می آورد.البته دقت داشته باشید که در نسخه رایگان این اپلیکیشن بعضی از امکانات خاص در درسترس نیستند.

سرور اصلی دیجی آنباکس در دسترس نیست! شما با موفقیت به سرور بکاپ دیجی آنباکس (امکانات محدود) متصل شدید.